Blog > Marketingové rady

Jak na vánoční marketingové kampaně?

Jedině s dostatečným předstihem!

Vanoce v lete

Vánoční svátky jsou pro nakupující sice ještě daleko, každému podnikateli by už ale měl pomalu začít zvonit pomyslný budík. Nejlepší čas na to začít plánovat a strukturovat marketingovou kampaň pro vánoční období je totiž právě teď – na přelomu dubna a května. Proč je to tak důležité? Jednoduše proto, že s předstihem plánovaná a promyšlená kampaň má mnohonásobně vyšší šanci na úspěch, menší chybovost a prostor pro manévrování mezi neočekávanými překážkami se také zásadně zvyšuje. Na jaké jiné období než to nákupně nejvytíženější v roce by se podnikatel měl pořádně připravit?

Důkladné plánování marketingového workflow

Pokud nemáte připravenou marketingovou strategii, které se dlouhodobě držíte, je třeba začít právě tady. Stanovení cílů kampaně a identifikace cílového publika jsou pro úspěšnost každé kampaně velmi důležité. Pokud se věnujete spíše luxusním produktům či službám, cílovou skupinou bude střední a vyšší třída s adekvátním příjmem, která je ochotná na exkluzivní nabídky reagovat. Tomu se následně uzpůsobí celý marketingový mix tak, abyste pokryli relevantní komunikační kanály, které daná cílová skupina využívá. 

V dubnu a květnu je tak ideální čas soustředit se nejen na publikační plán, e-mailing nebo blogové příspěvky, ale také na návrh a tvorbu obsahu včetně grafiky, videí a dalších prvků, které budou součástí kampaně. Vytvořit například sérii videí představující vaše produkty jako ideální vánoční dárky pro různé typy osobností je časově poměrně náročný úkon. A pokud taková videa chcete zakomponovat do marketingové kampaně, neměli byste s tím otálet.

K realizaci všeho naplánovaného můžete využít období letních měsíců, kdy se v důsledku dovolených stejně většina obchodu zpomalí a je tak nejlepší čas využít volné kapacity ke kreativnímu tvoření na pozdější, perné, měsíce.

Tým agentury MARWEA

Tým agentury MARWEA.

Implementace, testování a optimalizace

Čemu se věnovat na sklonku léta? Ideální činností je implementace obsahu do marketingových kanálů a začátek testování různých strategií a nastavení PPC reklamy. Právě spuštění PPC kampaní a sledování jejich výkonu je jednou z nejdůležitějších aktivit pro toto období. Můžete tak využít prostor pro testování různých cílových skupin a formátů.

Od října musí vše klapat

Poslední ladění detailů a hlavní nákupní měsíce jsou tady. Z hlediska obchodu jde teď o všechno a kromě pravidelného vyhodnocování a optimalizace se můžete plně věnovat zákaznickému servisu a odesílání zásilek. Jak sami můžete vidět, příprava na předvánoční období je časově náročná, a proto je nejvyšší čas začít přemýšlet nad její realizací. Aby vám neuniklo žádné důležité datum a doporučení, přihlaste se k odběru našeho B2B kalendáře, který podnikatelům připomíná a usnadňuje orientaci ve významných termínech nejen pro oblast marketingu. Co ale dělat, pokud času na přípravu zkrátka nemůžete věnovat tolik, kolik by bylo potřeba?

Tým agentury MARWEA

Tým agentury MARWEA.

Zapojte odborníky na marketing

Aby byly kampaně co nejefektivnější, můžete pro náročné období využít letité zkušenosti marketingových odborníků. S jejich zapojením rozhodně neotálejte. Podobně totiž smýšlejí také konkurenční firmy, které si kapacitu marketingových agentur rezervují i měsíce dopředu. S čím vším vám mohou marketingoví specialisté z MARWEA pomoci?

PPC specialisté se postarají o sledování a optimalizaci PPC kampaní, zatímco SEO odborníci se budou starat o organickou návštěvnost vašeho webu a SEO optimalizaci webu celkově. Obsahoví specialisté naplánují a zajistí kvalitní obsah pro kampaně tak, aby byl potenciální zákazník nadšený z vaší nabídky na první pohled. MARWEA Agency vám také ráda pomůže s komplexní marketingovou strategií na další měsíce nebo i roky, a pokud by vám to mělo usnadnit práci a uvolnit ruce, vezme si na starost i vaše sociální sítě.

    Příprava vánoční kampaně s předstihem může být klíčem k úspěchu během nejvytíženějšího obchodního období v roce. Důkladné plánování, implementace a optimalizace kampaní umožní maximalizovat konverze a dosáhnout lepších výsledků. Zapojíte-li do celého procesu navíc odborníky, zvýšíte efektivitu celé kampaně a snadněji dosáhnete stanovených cílů. Takže i když se vám vánoční svátky zdají být ještě na míle vzdálené, připravit byste se na ně měli už teď.