Blog Marketingové rady

Jak zaujmout vyhledávače?

Posviťte si na SEO a analýzu klíčových slov

Vytvoření kvalitní webové prezentace nebo co nejoriginálnější grafika. To jsou důležité body na cestě za úspěchem v online prostředí. Potěšit oko potenciálního návštěvníka však rozhodně není jediným úkolem, kterému byste měli věnovat svou pozornost. Můžete si vyhrát s každým detailem, ale pokud nebude vaše stránka snadno k nalezení, nebude také nikdo, kdo by vaši práci ocenil… O návratnosti v podobě prodeje produktů či služeb nemluvě. 

Aby se úspěch dostavil v této, pravděpodobně nejdůležitější, rovině, měli byste řešit svůj web také s ohledem na SEO. Právě optimalizace pro vyhledávače se správným nastavením a užíváním klíčových slov při tvorbě webu může zajistit lepší výsledky, relevantní návštěvnost a umístění ve vyhledávání. Vyplatí se tedy do analýzy klíčových slov a SEO aktivit investovat čas a peníze?

Lepší viditelnost ve vyhledávačích

Pokud něco hledáme, jako první zdroj využijeme online prostředí a pomocí přibližné heslovité specifikace se snažíme dobrat co nejlepšímu výsledku. Každý možná hledá něco trochu jiného, ale jedno platí vždy. Většina uživatelů prochází pouze odkazy, které se zobrazí na první straně výsledků vyhledávání. Tento prostý fakt vás nutně vede k závěru, že umístění vašeho webu mezi prvními výsledky by mělo být prioritou číslo jedna. 

A jak na to? Právě zmíněná analýza klíčových slov vám pomůže definovat hranice obsahu, které by měl váš web obsahovat. Optimalizovaný web je poté „dobře čitelný“ nejen pro návštěvníky, ale i pro vyhledávač samotný. Svou pozici můžete zlepšit dalšími SEO aktivitami, které lze provádět jak na webu, tak na dalších místech v online prostředí. Správnou textací totiž práce zdaleka nekončí.

Google_SEO_relevantnost

Relevantní slova? Relevantní zákazník!

Klíčová slova představují pojmy, které uživatelé zadávají do vyhledávačů, aby našli přesně to, co hledají. Správně provedená analýza klíčových slov proto dokáže identifikovat ty nejdůležitější pojmy spojené s vaším oborem, které lidé hledají, a analyzovat také frekvenci jejich hledanosti. Následná optimalizace vašich stránek podle těchto klíčových slov zvyšuje pravděpodobnost, že na vaše stránky narazí právě ti uživatelé, kteří mají reálný zájem o váš obsah, produkty nebo služby. 

Obsah, který je tvořen na základě této analýzy, by ale rozhodně neměl být vedený čistě přes klíčová slova. Dnešní algoritmy vyhledávačů, které mají vliv na finální umístění vašeho webu ve výsledcích, totiž umí rozlišit kromě jiného také přidanou hodnotu textu nebo jeho přirozenost. Webová stránka s výpisem klíčových slov by proto přední pozice rozhodně neobsadila.

SEO obrázek vyhledávače

Konkurenční náskok nebo krok s dobou?

Většina konkurentů již pravděpodobně investuje do SEO aktivit, linkbuildingu a aktivně upravuje svůj obsah. Chcete-li se v online prostředí vymykat, není to jen o esteticky pěkném designu stránky a čtivých textech. Díky SEO strategii a analýze klíčových slov můžete získat náskok a zaujmout významné pozice ve vyhledávačích. 

Jednou z cest je například práce se specifickými oblastmi vašeho oboru. Víte, že máte know-how o využívání produktů nebo máte k předání nějakou další informaci, která ve veřejném prostoru příliš nezaznívá? Výborně! To vaši cílovou skupinu bude zajímat a algoritmus takovou aktivitu také ocení.

Dlouhodobá investice, která se vyplatí

Narozdíl od PPC kampaní nejsou výsledky SEO aktivit viditelné ihned po nasazení úprav či zrealizování prvních off-page či on-page SEO aktivit. Jedná se o dlouhodobou strategii, jejíž naplňování může trvat i několik měsíců, než zaznamenáte významnější změny.

Proč se tedy nesoustředit jen na PPC, kde jsou výsledky viditelné rychleji? Investice do SEO má dlouhotrvající efekt. Jednou získané pozice ve výsledcích vyhledávání si udržíte, pokud budete pravidelně aktualizovat obsah a sledovat aktuální trendy. Oproti tomu při vypnutí PPC reklam zaznamenáte pouze masivní propad návštěvnosti, neboť organická návštěvnost se přes tento nástroj nevytváří. I přesto mají PPC reklamy svůj význam, ale o tom zase jindy.

Jak se můžete sami dočíst, investice do analýzy klíčových slov a řešení SEO strategie pro webové stránky je moudrým krokem pro udržení dlouhodobých pozic ve vyhledávání. Bez zmíněných aktivit by váš obsah mohl zůstat utopen v digitálním šumu a přínos či zisk by se minimalizoval. 

Pokud se nechcete ztratit v SEO problematice a raději si necháte ušít řešení na míru vašemu webu a potřebám, kontaktujte nás.