Blog > Pro podnikatele

Neslibuje. Koná. A jede s vámi na stejné vlně

Jak si vybrat marketingovou agenturu, abyste nebyli zklamaní?

Příspěvky na sociální sítě, newslettery, články na blog, mailingové kampaně, správa webu, SEO analýza, PPC reklamy a kampaně s vlastní grafikou na míru. Je toho na vás moc? Nevyznáte se ve změti marketingových nástrojů a vaše dosavadní snažení nepřináší očekávané výsledky? Nebo jen nejste spokojení se současnou agenturou a uvažujete o změně?

Výběr správné marketingové agentury je důležitým krokem, ať už vlastníte firmu, nebo podnikáte samostatně. Chcete-li efektivně propagovat své produkty nebo služby, stojíte před nelehkým úkolem. Jak se vyznat v ohromném množství agentur a podle čeho zvolit tu pravou?

Agenturu nevybíráte na týden

Aby váš marketing dával smysl, musí vycházet z dlouhodobé marketingové strategie. Přesto se mnoho agentur zaměřuje jen na rychlé výsledky a krátkodobé úspěchy. Oproti tomu mají naši specialisté v MARWEA na paměti důležitost dlouhodobých strategií, které podnikům pomáhají růst udržitelně a dlouhodobě. Jsme schopni vidět „big picture“ a strategie neustále monitorujeme a přizpůsobujeme, což našim klientům přináší lepší výsledky a vyšší hodnotu investic do marketingu.

Daniela Kůsová

Reference napoví

Umí agentura to, co deklaruje, a bude plnit vše, co slíbí? Podívejte se na její předchozí práci a projekty, které realizovala. Z referencí od stávajících nebo bývalých klientů si uděláte obrázek o tom, zda si agentura nepřikrášluje to, co umí, a zda je schopná dostát kvalitě, kterou požadujete.

Některé agentury se specializují na konkrétní obory nebo marketingové kanály. Pokud hledáte specifickou službu, jako je například event marketing, vyberte si agenturu, která má v této oblasti silné zkušenosti. 

Funguje mezi vámi chemie?

Při výběru marketingové agentury hraje zásadní roli také komunikace a vzájemná chemie. Je důležité, aby agentura komunikovala pravidelně, transparentně a efektivně. Během prvních setkání a konzultací si všimněte, jak rychle a jasně agentura reaguje na vaše dotazy. Chápe vaše cíle a priority? Dávají jí smysl vaše produkty a služby? Je důležité, aby agentura rozuměla i vaší firemní kultuře a hodnotám. Jedině tak bude moci vytvořit efektivnější a koherentní marketingovou strategii. Pokud zástupci agentury nesouhlasně kroutí hlavou nad popisem výhod vašich produktů a principy vašeho fungování jim přijdou zcestné, raději běžte o dům dál. Na stejnou vlnu se nedostanete.

V MARWEA na komunikace klademe velký důraz. Naši klienti proto mají přímý kontakt s týmem, který chápe jejich podnikání a je schopen rychle a efektivně reagovat na aktuální potřeby. Rozumíme tomu, že každý klient je jedinečný. Místo používání jedné standardizované strategie pro všechny v MARWEA navrhujeme personalizované marketingové plány, které tvoříme na míru potřebám každého klienta.

MARWEA Day – videoconference

Nestačí jen slibovat výsledky

Dobrá marketingová agentura umí vysvětlit a popsat, jak konkrétně měří a sleduje úspěch vašich kampaní a jaké nástroje a metriky používá. Nestačí jen slibovat výsledky. V MARWEA účinnost kampaní měříme pomocí moderních nástrojů, klientům pravidelně předáváme hodnocení a informujeme je o pokroku a úspěchu. Každá agentura by také měla mít přístup k nejnovějším nástrojům a technologiím, které pomáhají sledovat a optimalizovat kampaně.

Na závěr nesmíme zapomenout ani na transparentnost v cenové politice. Pokud už poptáváte konkrétní služby, předem se informujte o konečné ceně a o tom, co je v ní zahrnuto a co se bude účtovat nad rámec rozpočtu. Měli byste mít jasnou představu o tom, kolik budete platit a za co přesně.

MARWEA si zakládá na faktu, že klient platí jen za to, co skutečně potřebuje a chce, nikoli za nepotřebné služby. Naši klienti mají jasný a pravidelný přehled o tom, jak se jejich investice do marketingu vyplácí.

Daniela Kůsová, Markéta Jílková, Veronika Juštová

MARWEA je tu pro vás

Naše agentura MARWEA nabízí komplexní služby od tvorby strategií přes správu komunikačních kanálů (sociální sítě, reklama, mailing) až po tvorbu obsahu. Díky naší hluboké znalosti různých sektorů pomáháme podnikatelům a firmám růst a efektivněji dosahovat jejich cílů. Zároveň jim šetříme čas, který mohou věnovat tomu, co umí nejlépe, zatímco my se staráme o jejich marketingové potřeby. Nechybí nám ani kreativita a inovativní přístup. Kombinujeme analytické a kreativní dovednosti a odvážně zkoušíme spojovat tradiční postupy i nové nápady. 

Výběr marketingové agentury může mít zásadní vliv na úspěch vašeho podnikání. Zapomeňte na kompromisy a rozhodněte se správně.

Potřebujete pomoci se správou sociálních sítí, online placenou reklamou nebo úpravou webu? Domluvte si s námi nezávaznou schůzku, na které zjistíme, jaké marketingové řešení na míru bude slušet vašemu podnikání.