Blog > Pro podnikatele

Jaké marketingové nástroje využíváme?

Interní komunikace v prostředí Slacku, sdílené úložiště s podklady a výstupy nebo pravidelné schůzky na Google Meet jsou nepřekvapivou součástí běžné komunikace prakticky v každé agentuře. Jaké další nástroje ale využíváme na denní bázi ke kreativním marketingovým výstupům a komunikaci s klienty? Dnes přinášíme několik tipů, které se nám v každodenním provozu MARWEA osvědčily.

Socky od podkladů po feedback v jednom nástroji?

Sociálním sítím se v MARWEA věnujeme skutečně každý den. Od nastavování reklam ve Facebook Business Manageru přes grafickou a textovou tvorbu příspěvků až po komplexní strategie na míru každému z našich klientů. Zní to jako hodně komunikace, schvalování a předávání? Ano, je to tak. Proto jsme rádi, že můžeme využívat komplexní nástroj, který sdružuje vše od A po Z. Sociální sítě připravujeme v aplikaci Zoomsphere, která zastřešuje vše, co klient i agentura mohou potřebovat. 

Zoomsphere

Aplikace Zoomsphere, účet MARWEA Agency s.r.o.

Hned v úvodu si připravíme publikační plán s nápady a podklady, které jsou viditelné v přehledném kalendáři. V něm později vidíme i náhledy jednotlivých příspěvků či fázi jejich přípravy, a tak můžeme zajistit maximální transparentnost vůči klientům. Ke každému příspěvku si můžeme s klientem vyměnit zpětnou vazbu k podkladům nebo finálním úpravám před publikací na sociální sítě. Díky přehledným štítkům víme, který příspěvek je připraven, schválen nebo již publikován.

Se Zoomsphere jsme spokojeni nejen my, ale primárně naši klienti, kteří vidí změny a úpravy v reálném čase a vše mohou schválit nebo okomentovat na pár kliknutí v mobilní aplikaci. Žádné podklady se tak oproti hromadným e-mailům nemohou ztratit nebo opomenout.

Kromě přípravy nechybí ani analytické nástroje, které nám slouží při tvorbě měsíčních reportů a na jejichž základě můžeme navrhovat úpravy pro budoucí tvorbu obsahu tak, aby byl pro cílovou skupinu co nejzajímavější.

Aby každý projekt měl hlavu a patu

Další z našich nástrojů sice stojí stranou vnější komunikace, ale přesto se dá tvrdit, že je klíčový. Freelo nám totiž zajišťuje prostředí pro správu projektů a jednotlivých úkolů. Usnadňuje nám tak spolupráci v týmu a tím šetří vynaložený čas i finance na administrativu a komunikaci projektů. 

Do Freela ukládáme všechny rozpracované i hotové projekty či úkoly. Můžeme v něm komunikovat s ostatními a sledovat pokrok. Efektivitu práce sledujeme díky možnosti plánovat časové rámce pro projekty a také analyzujeme, kolik času strávíme na jednotlivých úkolech. A vzhledem k tomu, kolik nástrojů využíváme, potěší propojení s dalšími aplikacemi a programy.

Freelo

E-mailový marketing v kostce

I přes všechny inovace a nové možnosti marketingové komunikace si drží e-mailový marketing svou pozici a pověst dobrého komunikačního či přímo prodejního prostředku. Změn se však v průběhu let dočkala i mailingová strategie, a tak jsme hledali optimální nástroj, ve kterém budeme moci rychle reagovat na změny v chování zákazníků a kampaně maximálně personalizovat

Vše zmíněné jsme našli v rozhraní nástroje SmartEmailing, ačkoliv takový Ecomail nebo Mailchimp máme rovněž v malíčku. Ve SmartEmailingu však připravujeme a optimalizujeme e-mailové kampaně na základě chování a preferencí klientských kontaktů. S každým odchozím e-mailem získáváme detailní analýzu výkonu e-mailových kampaní, která je důležitá pro přizpůsobení dalších rozesílek. Pro mnohé naše projekty se osvědčila také možnost automatizace umožňující posílat cílené e-maily v reálném čase na základě různých událostí. 

Grafický design pro kampaně všeho druhu

Někdy si vystačíme s fotobankou, ale většinu našich kampaní se snažíme tvořit maximálně kreativně. K tomu patří neotřelá grafika, kterou připraví naši specialisté například v nástroji Canva. 

V její rozšířené verzi připravujeme jak obrázky do mailingových kampaní, tak grafiku na sociální sítě nebo pro PPC reklamy. Někdy se držíme stávajících šablon a jindy zase popustíme uzdu své fantazie a vytvoříme něco úplně nového. Právě široké možnosti tvorby nám v případě Canvy vyhovují a věříme, že s tímto nástrojem vytvoříme ještě spoustu zajímavých kampaní.

Canva

Někdy si vystačíme s fotobankou, ale většinu našich kampaní se snažíme tvořit maximálně kreativně. K tomu patří neotřelá grafika, kterou připraví naši specialisté například v nástroji Canva. 

V její rozšířené verzi připravujeme jak obrázky do mailingových kampaní, tak grafiku na sociální sítě nebo pro PPC reklamy. Někdy se držíme stávajících šablon a jindy zase popustíme uzdu své fantazie a vytvoříme něco úplně nového. Právě široké možnosti tvorby nám v případě Canvy vyhovují a věříme, že s tímto nástrojem vytvoříme ještě spoustu zajímavých kampaní.

MARWEA je tu pro vás

Pokud se věnujeme přípravě SEO aktivit nebo textaci nových webů, pracujeme s nástrojem pro analýzu trhu, s jehož pomocí připravujeme čtivé texty, které se líbí nejen návštěvníkům daného webu, ale také vyhledávačům. Marketing Miner nám usnadňuje přípravu podrobných zpráv o SEO výkonnosti stránek a upozorňuje na oblasti, které je třeba vylepšit. Pravidelně také sledujeme a analyzujeme SEO a další marketingové aktivity konkurence

To ale zdaleka není vše. Každý z našich odborníků by mohl přinést několik dalších nástrojů či aplikací, které využívá a pomáhají mu v práci. Nicméně výstupy naší práce nejčastěji vychází z výše zmíněných marketingových nástrojů, které doplňujeme o mnohaleté know-how. 

Nejste si jistí, kde začít se svým marketingem? Kontaktujte nás! Náš tým odborníků vám pomůže vybudovat silnou online značku a dosáhnout vynikajících výsledků.