Blog Sociální sítě

Maximalizujte svůj potenciál na Facebooku. Sdílejte s námi přístup do Business Manageru

Chcete mít své sociální sítě pod kontrolou? Potřebujete je zorganizovat, aby jejich správa zabírala co nejméně času a byla co nejvíce efektivní? Pak je pro vás nejlepším řešením Facebook Business Manager. Založte si v něm účet, předejte přístup agentuře Marwea a pak si už jen užívejte pohled na to, jak se vaše sítě plní kvalitním obsahem, který přitahuje nové sledující a zákazníky.  

Facebook Business Manager je klíčovým nástrojem pro úspěšný marketing a komunikaci s vašimi klienty či zákazníky. Představte si ho jako centrální místo, kde můžete sledovat a řídit všechny aspekty svého podnikání na Facebooku. To zahrnuje správu různých stránek, účtů, reklamních kampaní, pixelů a dalších důležitých prvků na jednom místě. Nemusíte přepínat mezi různými účty a prohlížet je v nepřehledných záložkách. Vše máte pohromadě.

Založte si účet

Jak začít využívat výhody Facebook Business Manageru? Jednoduše si založte účet s pomocí Facebook účtu. Přejděte na stránku https://business.facebook.com/overview a klikněte na Vytvořit účet. Zadejte název firmy, svoje jméno a pracovní e-mailovou adresu a klikněte na Další. Zadejte informace o firmě a klikněte na Odeslat.

Po založení Business Manageru do účtu přidáte další osoby a také stránky, které mají být tímto účtem vlastněny. Pro přidání stránky však existují následující požadavky:

  • Abyste mohli stránku přidat do Business Manageru, musíte být jejím správcem alespoň sedm dní. Pokud nejste správcem stránky, musíte si k ní vyžádat přístup.
  • Musíte mít v Business Manageru roli správce.
  • Stránka, kterou se snažíte přidat, nemůže být ve vlastnictví jiného člověka nebo firmy. Každou stránku může vlastnit jenom jedna firma. Pokud chcete přidat stránku, kterou nevlastníte, její vlastník na vás může vlastnictví stránky převést.

Poté, co do svého účtu přidáte stránky, jejichž správu chcete přenechat agentuře, zbývá ještě předání přístupů. Abychom se mohli efektivně starat o vaše sociální sítě a reklamy, potřebujeme, abyste nám nasdíleli přístup ke stránce, doméně, reklamnímu účtu a pixelu.

Sdílení stránky

Otevřete si Business Manager, klikněte na Všechny nástroje a následně na Nastavení firmy. V levém sloupci uvidíte možnost Stránky, kde vyberete stránku, kterou chcete nasdílet. Klikněte na ni. Následně vyberte možnost Přidat partnery a dále ID firmy. Sem zkopírujte ID MARWEA – 588582442524455.

FBM_02
FBM_03

Následně se objeví tabulka se seznamem práv, které chcete agentuře nasdílet. Zaškrtněte následující práva:

  • Sledovat efektivitu stránky – pro přehled stránky a Facebook Analytics
  • Může vytvářet reklamy – pro účely vedení kampaně
  • Může vytvářet obsah – pro správu sociálních sítí a tvoření organického obsahu

Odešlete žádost a vyčkejte na přijetí ze strany agentury.

FBM_04

Sdílení domény

Otevřete si Business Manager, klikněte na Všechny nástroje a následně na Nastavení firmy. V levém sloupci vyberte sekci Ochrana značky, najděte vaši doménu a vyberte Přidat partnery. Dále klikněte na ID firmy a zkopírujte ID MARWEA – 588582442524455. Dle aktuální domluvy vyberte rozsah pravomocí a potvrďte.

Sdílení reklamního účtu

Pokud máte založený vlastní reklamní účet s připojenou kreditní kartou a chcete, abychom kampaně spravovali právě z něj, budeme k němu potřebovat přístup. Otevřete si Business Manager, klikněte na Všechny nástroje a následně na Nastavení firmy.

V levém sloupci vyberte Účty pro reklamu, následně klikněte na možnost Přidat partnery a poté pokračujte na ID firmy, kam zkopírujete ID MARWEA – 588582442524455.

V tabulce se seznamem práv je z hlediska pravomocí nutné přinejmenším přidat možnost spravovat kampaně, další práva je možné řešit podle specifické situace.

FBM_05

Sdílení pixelu

Pixel nám umožňuje vytvářet remarketingová publika a pracovat s událostmi, které z webu reklamní účet přijímá, proto je důležité sdílet právě i pixel. Jak na to?

Otevřete si Business Manager, klikněte na Všechny nástroje, následně na Zdroje dat a poté na Pixely. V nabídce vyberte možnost Přidat partnery, klikněte na ID firmy a zkopírujte ID MARWEA – 588582442524455.

S námi ušetříte spoustu času

Tak a máte hotovo. Nyní mají naši odborníci přístup ke všem datům ve Facebook Business Manageru, která potřebují. Delegováním správy sociálních sítí ušetříte spoustu času, který můžete věnovat jiným aspektům svého podnikání. Vaše stránky dostanou pestrý a kvalitní obsah a reklamní kampaně profesionální dohled, který přinese lepší cílení, optimalizaci i výsledky. Díky pravidelnému reportování budete vždy v obraze o tom, jak se daří vašim stránkám a reklamám, a navíc dostanete doporučení pro další strategii.

Potřebujete s některým krokem pomoci? Kontaktujte nás ještě dnes a maximalizujte svůj potenciál na Facebooku s naším týmem odborníků na sociální sítě a marketingové strategie.