Blog > Marketingové rady

Jak na optimalizaci bannerových PPC reklam?

Kombinovaná či responzivní obsahová reklama, kdy platíte pouze za proklik vedoucí na vaše stránky, je účinným nástrojem, jak na web přilákat zákazníky. Musí být ale správně nastavená. Významnou roli před jejím spuštěním hraje i samotná příprava. Prvotní zájem potenciálního zákazníka totiž přichází na základě kvalitního vizuálu, zejména pak u formátu bannerové reklamy. Správně navržené bannery proto mohou výrazně zvýšit účinnost celé reklamní kampaně. Jakých zásad byste se měli držet během jejich přípravy?

Nezapomeňte na titulek

Pokud využíváte kombinovanou PPC reklamu, složenou z více textových polí a grafických prvků, měl by být titulek jednou z prvních věcí, kterou se budete zabývat. Optimální délka titulku se pohybuje mezi 5 až 10 slovy a na první pohled by z něj mělo být zřejmé, co nabízíte. Zároveň titulek není landing page produktu či služby, proto je na místě maximální stručnost, jasnost sdělení a výzva k akci (CTA). Vždy volte slova, která oslovují vaši cílovou skupinu.

PPC

Ukázka kombinované reklamy pro našeho klienta Reservanto na serveru seznam.cz. 

Obrázky nezahlcujte logy a texty

Výrazné a informativní obrázky jsou klíčem k úspěšnému banneru PPC reklamy. Vyhněte se vkládání loga a dalšího informativního textu přímo do ilustračního obrázku. Lidé mají tendenci rychle procházet obsah a čistý vizuální prvek tak zvyšuje přehlednost a efektivitu celé komunikace. Kromě toho se dlouhodobě ukazuje, že čistá grafika má vyšší míru prokliku (CTR).

Pozor na ořez grafiky

Je hlavním bodem vaší grafiky produkt, který by měl být vidět? Pokud ano, zajistěte, aby tento nejdůležitější prvek (a jeho případné varianty) byl umístěn vždy ve středu grafiky a nehrozilo tak, že bude ořezán. To se děje hlavně při úpravách obrázků pro rozdílné rozměry bannerů. Počítejte proto s tím, že používáte-li pouze jednu grafickou verzi, měla by být použitelná jak při delších obdélníkových formátech, tak například pro čtvercovou variantu. V případě ořezání by nemělo docházet ke ztrátě smyslu nebo vizuální atraktivity.

  Jak na orez banerové reklamy

  Ukázka oříznutí obrázku.

  Grafické podklady pro bannerovou reklamu

  Jedním ze zajímavých formátů PPC reklamy, který jsme zmiňovali už na začátku článku, je kombinovaná reklama na Skliku. Díky její komplexnosti potřebujete více grafických podkladů, a to s následujícími rozměry:

  • Obdélníkový obrázek s doporučenými rozměry 1200 x 628 px
  • Čtvercový obrázek s doporučenými rozměry 1200 x 1200 px 
  • Obdélníkové logo s doporučenými rozměry 1200 x 300 px
  • Čtvercové logo s doporučenými rozměry 1200 x 1200 px

  Pokud svou grafiku optimalizujete pro tyto rozměry, získá jednotný a profesionální vzhled napříč různými formáty bannerů. Současně tím zamezíte deformacím nebo ztrátě kvality při zobrazení na různých zařízeních.

  Barevná shoda s vaším webem

  Banner je sice první vějičkou, ale rozhodně ne posledním prvkem na cestě vašeho zákazníka. Proto by barva a provedení PPC banneru měly korespondovat s vaším webem nebo alespoň landing page, na kterou se potenciální zákazník proklikne. Konzistence ve vizuálním stylu totiž přispívá k lepšímu povědomí o značce a důvěře zákazníků.

  Správně stylizované PPC bannery a grafika jsou klíčem k úspěšné reklamní kampani. Kladete-li důraz na smysluplný titulek, jasné ilustrační obrázky a dodržení doporučených rozměrů, nemůžete udělat krok vedle. Kombinací estetiky, informativity a technické správnosti zajistíte, že vaše PPC reklamy osloví správnou cílovou skupinu a přivedou na vaši stránku relevantní návštěvníky. 

  PPC

  Ukázka zobrazení nativní reklamy na seznam.cz. Krátký titulek je v barvě loga. Popisek je v barvě textu u loga. 

  Nejste si jistí, kde začít? Originální grafiku, čtivé popisky i nepřehlédnutelné CTA vám pomůžeme připravit. Rádi se postaráme také o PPC kampaň od začátku do konce. Naše dlouholeté zkušenosti nám pomohou vytvořit maximálně efektivní reklamní formáty na míru vaší cílové skupině a potřebám.